fbpx
slider mask
TreceOn reklama
TraceON to system umożliwiający prześledzenie drogi produktu na różnych etapach jego powstawania. Zastosowano w nim odpowiednią dla danego przedsiębiorcy formę i technologię znakowania (np. kody QR). W kodzie zapisywany jest zbiór informacji istotnych z punktu widzenia danego procesu produkcji.

Traceability

Co znaczy traceability?

Traceability to termin anglojęzyczny. Tłumaczy się go jako zdolność do wyśledzenia lub możliwość zidentyfikowania. Coraz częściej używanym polskim odpowiednikiem tego określenia jest identyfikowalność.

Do czego służy?

Do śledzenia produktów, komponentów, opakowań, zabiegów, technologii, transportu, wydajności oraz do gromadzenia i przejrzystego prezentowania uzyskanych danych. TraceOn daje możliwość szczegółowej kontroli całego procesu produkcji.

Jakiej branży dotyczy?

Traceability czyli identyfikowalność może wdrożyć każdy producent, któremu zależy na jakości i prestiżu swojej marki. Cieszy się popularnością głównie w przemyśle spożywczym, ogrodniczym, kosmetycznym i farmaceutycznym. Dotyczy także tych branż, w których kluczowa jest przejrzystość produkcji i bezpieczeństwo konsumenta.

TreceOn reklama

możliwości systemu traceon

przykładowy proces produkcji

kontrola szybkość wydajność

spacer
Biuro

TraceON tworzy czytelne raporty, zestawienia i grafiki informacyjne. Dzięki nim możliwa jest szczegółowa analiza danych z procesów produkcji, a także bieżąca kontrola wydajności oraz realizacji założonego planu.

spacer
Klik i gotowe

TraceON to przede wszystkim efektywne wykorzystywanie czasu pracownika. To możliwość szybkiego wprowadzania danych do systemu bezpośrednio ze stanowiska na produkcji. Aplikacja mobilna znacznie ułatwia zlecanie i potwierdzanie poszczególnych czynności, dzięki czemu praca zespołów odbywa się bez zakłóceń.

spacer
Inspekcja

TraceON na bieżąco śledzi wybrane elementy procesu produkcji (np. stan roślin, liczba wyprodukowanego towaru, praca maszyn), dzięki czemu producent może błyskawicznie reagować na powstałe nieprawidłowości lub potrzeby, szybko przechodzi przez kontrole i uzyskuje certyfikacje.

Korzyści

 Dowód dla dystrybutora

TraceON pozwala wyśledzić każdy najmniejszy element w procesie produkcji. Dzięki temu można dokładnie określić skład i pochodzenie komponentów użytych do produkcji danego wyrobu i w ten sposób obronić się przed nieuzasadnioną reklamacją.

 Zaufanie konsumentów i partnerów handlowych

Dzięki systemowi TraceON producent może w każdej chwili wskazać odbiorcom pochodzenie półproduktów i środków użytych w produkcji. To buduje wiarygodność marki w oczach kontrahentów.

 Szybkość przepływu informacji i zarządzanie czasem

TraceON to sprawne pozyskiwanie informacji z wielu obszarów działalności firmy. Łatwy dostęp do różnego rodzaju danych skraca czas reakcji kadry zarządzającej na potencjalne trudności.

 Ograniczenie strat

TraceON umożliwia szybką identyfikację wadliwego lub niespełniającego norm towaru, a nawet pojedynczej sztuki. Zredukowana zostaje w ten sposób konieczność wycofywania całej partii dostawy.

 Przyjazna kontrola

TraceON pozwala na skrócenie kontroli organów nadzorczych do kilkunastu minut oraz na minimalizację kosztów potencjalnych kar.

 Najwyższa jakość w Twojej Firmie

Dzięki systemowi TraceON producent zyskuje pełną kontrolę nad jakością transportu oraz dystrybucją produktów.

 Nowoczesny nadzór

TraceON, dzięki przejrzystym panelom menadżerskim i modułom do analizy danych, umożliwia zdalny i szczegółowy nadzór nad produkcją z każdego miejsca i o każdej porze.

Czy wiesz, że...?

 

Sponsorujemy młodych sportowców

Pasjonujemy się golfem i wiemy, jak bardzo jest wymagający zarówno fizycznie jak i psychicznie. Chcemy wspierać zdolną młodzież, dlatego zostaliśmy sponsorem drużyny juniorów Armada Golf Club z Bytomia.

Życzymy im powodzenia we wszystkich rozgrywkach!

 

 

 

 

Traceability jest wymagane przez prawo

Jako przedsiębiorca w branży spożywczej masz obowiązek śledzenia drogi swojego produktu oraz komponentów, których użyłeś do jego wyprodukowania. Regulacje prawne w tym zakresie zostały wprowadzone poprzez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 178/2002 z dnia 28 stycznia 2002r., ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności.

 podstawa prawna

Producentem systemu TraceOn jest firma

Korsol Sp. z o.o.
ul. Wolności 94/314, 41-800 Zabrze

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

 +48 601 501 386
 kornel.grzywocz@korsol.pl

Anna Mańka

Chcesz wdrożyć produkt w swojej firmie?
Skontaktuj się ze mną.

Natalia Jakubiec

 +48 32 494 50 50
 natalia.jakubiec@korsol.pl