fbpx
slider mask

Międzynarodowy Rok Owoców i Warzyw IYFV 2021

Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rok 2021 Międzynarodowym Rokiem Owoców i Warzyw (IYFV) . Akcja koordynowana jest przez organizację ds. żywności i rolnictwa FAO (Food and Agriculture Organization).

IYFV 2021 ma na celu stałe podnoszenie świadomości na temat ważnej roli owoców i warzyw w żywieniu ludzi, bezpieczeństwie żywnościowym i zdrowiu, a także w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Międzynarodowy Rok Owoców i Warzyw 2021 przypada na Dekadę działań ONZ w zakresie żywienia (2016-2025) i Dekadę rolnictwa rodzinnego ONZ (UNDFF 2019-2028). Obserwacje te wzmacniają się nawzajem, zapewniając jednocześnie większą widoczność drobnym producentom i podnosząc świadomość w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia. IYFV 2021 może służyć jako trampolina do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju (SDG) do 2030 r.

OWOCE I WARZYWA, TWOJA PODSTAWOWA DIETA!

 

Link do strony organizatora IYFV 2021: http://www.fao.org/fruits-vegetables-2021/en/

Życzenia Świąteczne

23 grudnia 2022
Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Państwu serdeczne życzenia.

  Czytaj dalej...

Rolnictwo zrównoważone a traceability cz. 2

12 grudnia 2022
Rolnictwo zrównoważone a traceability cz. 2

Przedstawiamy drugą część artykułu dotyczącego związku traceability i rolnictwa zrównoważonego. W jaki sposób mogą się dopełniać? Czy firmy i gospodarstwa wdrażające identyfikowalność mogą lepiej rozwijać rolnictwo zrównoważone?

  Czytaj dalej...

Rolnictwo zrównoważone a traceability

09 listopada 2022
Rolnictwo zrównoważone a traceability

Rolnictwo zrównoważone zakłada szereg zasad, według których przedsiębiorcy powinni prowadzić działalność. Jak w ich przestrzeganiu pomaga identyfikowalność? Rolnictwo zrównoważone a traceability – przykłady zastosowania.

  Czytaj dalej...

Global Youth Forum 2022

04 października 2022
Global Youth Forum 2022

FAO organizuje forum dla młodych. W dniach 17-21 października odbędzie się WFF Global Youth Forum 2022 – światowa konferencja żywnościowa zorganizowana z myślą o młodych pokoleniach.

  Czytaj dalej...

Identyfikowalność w łańcuchu żywnościowym

14 września 2022
Identyfikowalność w łańcuchu żywnościowym

Czego wymaga prawo od uczestników łańcucha dostaw żywności? W jaki sposób powinni podchodzić do tematu identyfikowalności? Co daje identyfikowalność w łańcuchu żywnościowym i zakup odpowiedniego systemu?

  Czytaj dalej...

Traceability w produkcji kwiatów

22 czerwca 2022
Traceability w produkcji kwiatów

Traceability czyli identyfikowalność produktu kojarzy się przede wszystkim z produkcją spożywczą i automotive. Dotyczyć może też innych gałęzi gospodarki opartych na ścisłej kontroli. Jak sprawdza się traceability w produkcji kwiatów?

  Czytaj dalej...
 zobacz wszystkie aktualności

Producentem systemu TraceOn jest firma

KORSOL Sp. z o.o.
ul. Młyńska 8/1, 41-803 Zabrze

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

 +48 601 501 386
 kornel.grzywocz@korsol.pl