fbpx
slider mask

Międzynarodowy Rok Owoców i Warzyw IYFV 2021

Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rok 2021 Międzynarodowym Rokiem Owoców i Warzyw (IYFV) . Akcja koordynowana jest przez organizację ds. żywności i rolnictwa FAO (Food and Agriculture Organization).

IYFV 2021 ma na celu stałe podnoszenie świadomości na temat ważnej roli owoców i warzyw w żywieniu ludzi, bezpieczeństwie żywnościowym i zdrowiu, a także w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Międzynarodowy Rok Owoców i Warzyw 2021 przypada na Dekadę działań ONZ w zakresie żywienia (2016-2025) i Dekadę rolnictwa rodzinnego ONZ (UNDFF 2019-2028). Obserwacje te wzmacniają się nawzajem, zapewniając jednocześnie większą widoczność drobnym producentom i podnosząc świadomość w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia. IYFV 2021 może służyć jako trampolina do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju (SDG) do 2030 r.

OWOCE I WARZYWA, TWOJA PODSTAWOWA DIETA!

 

Link do strony organizatora IYFV 2021: http://www.fao.org/fruits-vegetables-2021/en/

Światowy Dzień Różnorodności Biologicznej

22 maja 2024
Światowy Dzień Różnorodności Biologicznej

22 maja to Światowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Z okazji tego wyjątkowego święta przypominamy, czym jest bioróżnorodność. Dlaczego przykłada się do niej obecnie tak wielką wagę? Jak traceability może wspomóc bioróżnorodność?

  Czytaj dalej...

Zużycie wody w produkcji

17 kwietnia 2024
Zużycie wody w produkcji

Co ma wspólnego traceability i zużycie wody w produkcji? Okazuje się, że bardzo wiele i to także w kontekście wymogów ONZ wobec producentów. Coraz częściej kontrola eksploatacji surowców narzucana jest z góry, jednak można ją sobie znacząco ułatwić.

  Czytaj dalej...

Traceability - odpowiedź na protesty rolników 

19 marca 2024
Traceability - odpowiedź na protesty rolników 

Blokady dróg i liczne manifestacje ogarnęły w ostatnich dniach całą Polskę. Czy postulaty rolników można spełnić, wprowadzając nowoczesne formy kontroli łańcucha dostaw? Traceability – odpowiedź na protesty rolników i nowe podejście do bezpieczeństwa żywności.

  Czytaj dalej...

Jak walczyć z greenwashingiem?

19 lutego 2024
Jak walczyć z greenwashingiem?

Koniec z fałszywymi deklaracjami proekologiczności. Unia Europejska przyjęła nową dyrektywę dotyczącą greenwashingu. Co to oznacza dla producentów? Czy greenwashing w UE został zakazany? Jak walczyć z greenwashingiem?

  Czytaj dalej...

Kodeks Etyki Żywnościowej

22 stycznia 2024
Kodeks Etyki Żywnościowej

Kodeks Etyki Żywnościowej dotyczy przedsiębiorców zaangażowanych w łańcuch produkcji i dostaw produktów spożywczych. Nie każdy jednak jest do końca świadomy, jakie zasady go obowiązują. Jak w to wszystko wpisuje się dodatkowo traceability?

  Czytaj dalej...

Życzenia świąteczne

22 grudnia 2023
Życzenia świąteczne

Życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niech chwile spędzone w gronie rodziny lub przyjaciół pozwolą pozytywnie naładować baterie na cały kolejny rok.

  Czytaj dalej...
 zobacz wszystkie aktualności

Producentem systemu TraceOn jest firma

KORSOL Sp. z o.o.
ul. Młyńska 8/1, 41-803 Zabrze

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

 +48 601 501 386
 kornel.grzywocz@korsol.pl