fbpx
slider mask

Międzynarodowy Rok Owoców i Warzyw IYFV 2021

Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rok 2021 Międzynarodowym Rokiem Owoców i Warzyw (IYFV) . Akcja koordynowana jest przez organizację ds. żywności i rolnictwa FAO (Food and Agriculture Organization).

IYFV 2021 ma na celu stałe podnoszenie świadomości na temat ważnej roli owoców i warzyw w żywieniu ludzi, bezpieczeństwie żywnościowym i zdrowiu, a także w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Międzynarodowy Rok Owoców i Warzyw 2021 przypada na Dekadę działań ONZ w zakresie żywienia (2016-2025) i Dekadę rolnictwa rodzinnego ONZ (UNDFF 2019-2028). Obserwacje te wzmacniają się nawzajem, zapewniając jednocześnie większą widoczność drobnym producentom i podnosząc świadomość w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia. IYFV 2021 może służyć jako trampolina do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju (SDG) do 2030 r.

OWOCE I WARZYWA, TWOJA PODSTAWOWA DIETA!

 

Link do strony organizatora IYFV 2021: http://www.fao.org/fruits-vegetables-2021/en/

ESG – co to jest?

21 sierpnia 2023
ESG – co to jest?

W obliczu zmian w prawie zapowiadanych przez Parlament Europejski coraz częściej w rozmowach biznesowych pojawia się skrót ESG – co to jest? W jaki sposób będzie kontrolowany? Co to oznacza dla firm w kontekście traceability?

  Czytaj dalej...

Traceability a etyczna konsumpcja

03 lipca 2023
Traceability a etyczna konsumpcja

Coraz większa liczba konsumentów zwraca uwagę nie tylko na smak i jakość żywności, ale również na jej pochodzenie i wpływ, jaki ma na środowisko, pracowników i dobrostan zwierząt. Traceability a etyczna konsumpcja – jak to działa?

  Czytaj dalej...

FAO podaje zalety traceability

21 kwietnia 2023
FAO podaje zalety traceability

Światowa Organizacja Żywności i Rolnictwa FAO podaje zalety traceability, które pozytywnie wpływają na wszystkich uczestników łańcucha dostaw. Lista jest zaskakująco długa!

  Czytaj dalej...

Życzenia Wielkanocne

06 kwietnia 2023
Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć Państwu wiele radości i odpoczynku. Oby najbliższe dni były okazją do naładowania baterii pozytywną energią na kolejne miesiące!

  Czytaj dalej...

Oszczędność wody

28 marca 2023
Oszczędność wody

Jest jednym z najcenniejszych zasobów ziemskich, czyniąc naszą planetę pełną życia. Ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa żywnościowego, zdrowia, energii, bioróżnorodności, środowiska oraz ekonomii. Jak zwiększyć oszczędność wody?

  Czytaj dalej...

Śmierć z powodu białka w tiramisu

06 marca 2023
Śmierć z powodu białka w tiramisu

20-letnia kobieta zmarła w lutym z powodu reakcji alergicznej na składniki zjedzonego tiramisu. Brak dostatecznej kontroli procesu produkcyjnego doprowadził do tragedii we Włoszech.

  Czytaj dalej...
 zobacz wszystkie aktualności

Producentem systemu TraceOn jest firma

KORSOL Sp. z o.o.
ul. Młyńska 8/1, 41-803 Zabrze

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

 +48 601 501 386
 kornel.grzywocz@korsol.pl