fbpx
slider mask

Spożywanie zalecanej dziennej dawki owoców i warzyw (lub nawet większej niż zalecana) ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie ludzkie i dobre samopoczucie. To jednak wiedzą wszyscy. Jakie konkretnie są korzyści z jedzenia warzyw i owoców?

Woda. Niezbędna do życia, główny składnik naszych organizmów, najcenniejszy surowiec na ziemi. Wciąż marnowana, nadużywana i nierównomiernie rozlokowana wśród społeczności. Jak dbać o jej zużycie i optymalizować jej dystrybucję w produkcji?

FAO w swoich publikacjach stara się promować zbawienne właściwości warzyw i owoców. Organizacja w ciekawy i angażujący sposób szerzy wiedzę na temat odżywiania w kontekście Międzynarodowego Roku Owoców i Warzyw.

Według raportu FAO jedną z głównych przyczyn utrudniających dostęp do owoców i warzyw jest ich krótki termin przydatności do spożycia. Czy jest sposób na ograniczenie strat spowodowanych psuciem się produktów spożywczych?

Jakie znamy korzyści ze spożycia warzyw i owoców? Jakie są najczęstsze problemy związane z ich produkcją? Co możemy zrobić dla zrównoważonego rozwoju i zwalczania niedożywienia?

Regiony na całym świecie posiadają odmienne tradycje kulinarne i żywieniowe. Tak samo, różne kultury posiadają dostęp do wielkiej różnorodności owoców i warzyw oraz zyskują odmienne zalecenia żywieniowe i wskazówki co do odpowiedniej diety. 

Przedstawiamy kierunki działań IYFV 2021 ogłoszone przez FAO (Food and Agriculture Organization).

IYFV 2021 a TraceON

19 stycznia 2021

Rok 2021 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Warzyw i Owoców. Akcja koordynowana jest przez organizację ds. żywności i rolnictwa (Food and Agriculture Organization).

Podczas Międzynarodowego Roku Warzyw i Owoców ogłoszonego przez FAO chcemy prezentować walory traceability dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska przy jednoczesnym dbaniu o kieszeń producentów żywności.

Producentem systemu TraceOn jest firma

Korsol Sp. z o.o.
ul. Wolności 94/314, 41-800 Zabrze

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

 +48 601 501 386
 kornel.grzywocz@korsol.pl

Anna Mańka

Chcesz wdrożyć produkt w swojej firmie?
Skontaktuj się ze mną.

Anna Mańka

 +48 32 494 50 50
 anna.manka@korsol.pl