fbpx
slider mask

FAO wydało raport dotyczący światowego stanu bezpieczeństwa żywnościowego oraz problemu głodu. Oto 10 porównań statystycznych dających globalny obraz dostępu do zdrowego pożywienia.

Czy pamiętamy o dobrodziejstwach polskiej żywności? Wśród zagranicznych owoców i warzyw zapełniających nasze półki bywa ona przytłoczona i zapomniana. 

Zielone warzywa Q&A

09 sierpnia 2021

Wśród warzyw szczególną rolę dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia odgrywają zielone odmiany liściaste takie jak sałata, szpinak, kapusta, jarmuż oraz bok choy. Udowodniono ich zbawienne działanie antynowotworowe, chronią też przed udarami i zawałami.

Poprawa światowych wskaźników odżywiania ludzkości zależna jest przede wszystkim od zwiększenia spożycia warzyw i owoców oraz dążenia by stały się główną częścią codziennego menu.

Owoce i warzywa mogą być bogate w witaminy, mikroelementy i inne składniki odżywcze, jednak jeśli ich spożycie nie jest do końca bezpieczne – nie można nazywać ich jedzeniem.

Żywności mało atrakcyjnej dla klienta nikt nie kupuje i nie je. Z kolei produktów skażonych patogenami lub chemikaliami nie można uznać za żywność, ponieważ spożywanie ich nie jest bezpieczne. W całej rozpiętości jakościowego łańcucha produkcji, od pola do stołu, jedzenie podlega zniszczeniu lub marnotrawieniu. 

Sezon golfowy trwa w najlepsze. Rozpoczął się już Audi Junior Tour i właściwie co weekend odbywają się kolejne rozgrywki. W często bardzo trudnych warunkach pogodowych (ulewne deszcze lub lejący się z nieba żar) swoich sił próbują młodzi golfiści.

Podczas rozmów z potencjalnymi klientami nasi handlowcy spotykają się często z wątpliwościami z ich strony. Między innymi rolnicy zastanawiają się, czy poniesione koszty w jakikolwiek sposób się zwrócą. Czy systemy informatyczne opłacają się rolnikom?

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby zwrócić uwagę producentów i konsumentów na jakość produktów spożywczych.

Strona 1 z 3

Producentem systemu TraceOn jest firma

Korsol Sp. z o.o.
ul. Wolności 94/314, 41-800 Zabrze

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

 +48 601 501 386
 kornel.grzywocz@korsol.pl

Anna Mańka

Chcesz wdrożyć produkt w swojej firmie?
Skontaktuj się ze mną.

Natalia Jakubiec

 +48 32 494 50 50
 natalia.jakubiec@korsol.pl