Stale rosną oczekiwania konsumentów wobec ekologii i transparentnej produkcji żywności. Rolnicy mierzą się z wyzwaniami takimi jak zgodność z rygorystycznymi normami, redukcja wpływu na środowisko i zapewnienie zaufania odbiorców. Rolnictwo ekologiczne a traceability – jak osiągnąć sukces dzięki narzędziom IT?
Globalizacja produkcji żywności jest dziś na niespotykanym wcześniej poziomie. Konsumenci zastanawiają się, skąd pochodzi ich jedzenie i w jaki sposób zostało wyprodukowane. Czy Twoja żywność jest bezpieczna? Odpowiedzią na to pytanie może być traceability.
W dobie rosnących wymagań jakościowych i regulacyjnych, identyfikowalność staje się kluczowym elementem zarządzania w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Czy Twoja firma potrzebuje traceability? Dowiedz się, jakie symptomy na to wskazują.
Śledzenie pochodzenia żywności, czyli traceability, jest nieodzownym elementem współczesnej produkcji żywności, gwarantującym bezpieczeństwo i przejrzystość. Znaczenie traceability dla konsumentów wciąż rośnie.
W jaki sposób traceability wspomaga dobrostan zwierząt? Czy narzędzia IT są w stanie mierzyć i kontrolować sposób traktowania żywych istot? W jaki sposób odnosi się to do norm europejskich?
22 maja to Światowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Z okazji tego wyjątkowego święta przypominamy, czym jest bioróżnorodność. Dlaczego przykłada się do niej obecnie tak wielką wagę? Jak traceability może wspomóc bioróżnorodność?
Co ma wspólnego traceability i zużycie wody w produkcji? Okazuje się, że bardzo wiele i to także w kontekście wymogów ONZ wobec producentów. Coraz częściej kontrola eksploatacji surowców narzucana jest z góry, jednak można ją sobie znacząco ułatwić.
Blokady dróg i liczne manifestacje ogarnęły w ostatnich dniach całą Polskę. Czy postulaty rolników można spełnić, wprowadzając nowoczesne formy kontroli łańcucha dostaw? Traceability – odpowiedź na protesty rolników i nowe podejście do bezpieczeństwa żywności.
Koniec z fałszywymi deklaracjami proekologiczności. Unia Europejska przyjęła nową dyrektywę dotyczącą greenwashingu. Co to oznacza dla producentów? Czy greenwashing w UE został zakazany? Jak walczyć z greenwashingiem?
TraceOn is powered by
KORSOL Sp. z o.o.
ul. Młyńska 8/1, 41-803 Zabrze
Call me
in business matters.
+48 601 501 386
kornel.grzywocz@korsol.pl
Call me
for more information.
+48 662 242 409
anna.manka@korsol.pl