fbpx
slider mask

15 października obchodzimy ważne święto dla rolników i producentów żywności. Dziś jest Międzynarodowy Dzień Warzyw i Owoców. Z tej okazji przedstawiamy najważniejsze zalecenia co do ich spożycia.

FAO wydało raport dotyczący światowego stanu bezpieczeństwa żywnościowego oraz problemu głodu. Oto 10 porównań statystycznych dających globalny obraz dostępu do zdrowego pożywienia.

Czy pamiętamy o dobrodziejstwach polskiej żywności? Wśród zagranicznych owoców i warzyw zapełniających nasze półki bywa ona przytłoczona i zapomniana. 

Zielone warzywa Q&A

09 August 2021

Wśród warzyw szczególną rolę dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia odgrywają zielone odmiany liściaste takie jak sałata, szpinak, kapusta, jarmuż oraz bok choy. Udowodniono ich zbawienne działanie antynowotworowe, chronią też przed udarami i zawałami.

Poprawa światowych wskaźników odżywiania ludzkości zależna jest przede wszystkim od zwiększenia spożycia warzyw i owoców oraz dążenia by stały się główną częścią codziennego menu.

Owoce i warzywa mogą być bogate w witaminy, mikroelementy i inne składniki odżywcze, jednak jeśli ich spożycie nie jest do końca bezpieczne – nie można nazywać ich jedzeniem.

Żywności mało atrakcyjnej dla klienta nikt nie kupuje i nie je. Z kolei produktów skażonych patogenami lub chemikaliami nie można uznać za żywność, ponieważ spożywanie ich nie jest bezpieczne. W całej rozpiętości jakościowego łańcucha produkcji, od pola do stołu, jedzenie podlega zniszczeniu lub marnotrawieniu. 

Sezon golfowy trwa w najlepsze. Rozpoczął się już Audi Junior Tour i właściwie co weekend odbywają się kolejne rozgrywki. W często bardzo trudnych warunkach pogodowych (ulewne deszcze lub lejący się z nieba żar) swoich sił próbują młodzi golfiści.

Podczas rozmów z potencjalnymi klientami nasi handlowcy spotykają się często z wątpliwościami z ich strony. Między innymi rolnicy zastanawiają się, czy poniesione koszty w jakikolwiek sposób się zwrócą. Czy systemy informatyczne opłacają się rolnikom?

Page 1 of 3

TraceOn is powered by

Korsol Sp. z o.o.
ul. Wolności 94/314, 41-800 Zabrze

Kornel Grzywocz

Call me
in business matters.

Kornel Grzywocz

 +48 601 501 386
 kornel.grzywocz@korsol.pl

Anna Mańka

Call me
for more information.

Anna Mańka

 +48 32 494 50 50
 anna.manka@korsol.pl