fbpx
slider mask

Aktualności

Cele zrównoważonego rozwoju - warzywa i owoce

23 marca 2021

Dziś przedstawiamy Państwu garść informacji o zrównoważonym rozwoju oraz o sposobie, w jaki produkcja warzyw i owoców wpływa na pobudzanie odpowiedzialnej gospodarki.

 

Organizacja ds. Żywności i Rolnictwa (FAO) działająca z ramienia ONZ przestawia zalety produkcji warzyw i owoców w następujący sposób:

 

Zalety zdrowotne warzyw i owoców

Hasło przewodnie: Wykorzystaj dobro

Owoce i warzywa mają sporo właściwości prozdrowotnych. Wzmacniają układ odpornościowy, przeciwdziałają niedożywieniu i pomagają zwalczać choroby. To wszystko wpływa na rozwój społeczeństw żyjących w dobrobycie oraz obniża zapotrzebowanie na leki, co ma duży wpływ na zrównoważony rozwój.

O właściwościach zdrowotnych warzyw i owoców pisaliśmy już w tym artykule

 

Zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia

Hasło przewodnie: Żyj zdrowo, jedz zdrowo

Odpowiednie ilości owoców i warzyw powinny być spożywane codziennie jako ważna część zróżnicowanej i zdrowej diety. Jednostajna i uboga w witaminy dieta prowadzi do niedożywienia - lub odwrotnie, do otyłości. Włączenie na stałe do diet dużej ilości różnych warzyw i owoców zapobiega chorobom cywilizacyjnym i wspiera lokalne gospodarki.

Czy wiesz, dlaczego jemy za mało warzyw i owoców

 

Straty w produkcji i marnotrawstwo żywności

Hasło przewodnie: Szacunek do jedzenia od pola do talerza

Owoce i warzywa mają o wiele większą wartość, niż wskazuje na to ich cena. Zachowywanie ich jakości i zapewnianie bezpieczeństwa na całej rozpiętości łańcucha dostaw – od produkcji do spożycia – zmniejsza straty i marnotrawstwo oraz zwiększa dostępność. Innowacje w uprawie mają ogromne znaczenie w podnoszeniu wydajności i produktywności w łańcuchu produkcji owoców i warzyw. To z kolei dalej prowadzi do zmniejszania ilości wyrzucanych produktów spożywczych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innowacjach dla rolnictwa, które zapobiegają stratom i pomagają zwiększyć kontrolę nad produkcją, sprawdź system TraceON - rozwiązanie dopasowujące się do Klienta!

 

 

Zrównoważone łańcuchy jakości

Hasło przewodnie: Propaguj zrównoważony rozwój

Zrównoważone i globalne łańcuchy jakości mogą wesprzeć działania prowadzące do zwiększenia produkcji, poprawy dostępności, bezpieczeństwa i przystępności cenowej oraz równego dostępu do owoców i warzyw. To z kolei wzmacnia zrównoważony rozwój ekonomiczny, socjalny oraz środowiskowy.

Traceability jest jednym z narzędzi tworzenia bezpiecznych łańcuchów produkcji. Dowiedz się więcej

 

Podkreślanie roli lokalnych rolników

Hasło przewodnie: Podnoszenie dobrobytu

Uprawa warzyw i owoców przyczynia się do podnoszenia poziomu życia lokalnych rolników i ich społeczności. Generuje przychód, daje środki do życia, poprawia bezpieczeństwo żywnościowe i poziom odżywienia ludzi. Poprawia elastyczność rynkową poprzez prowadzone w zrównoważony sposób lokalne gospodarstwa oraz poprzez zwiększenie rolniczej bioróżnorodności.

 

 

Źródło: http://www.fao.org/3/cb2395en/CB2395EN.pdf

 

Sprawdź, jakie zalety posiada TraceON.

 

Producentem systemu TraceOn jest firma

Korsol Sp. z o.o.
ul. Wolności 94/314, 41-800 Zabrze

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

 +48 601 501 386
 kornel.grzywocz@korsol.pl

Anna Mańka

Chcesz wdrożyć produkt w swojej firmie?
Skontaktuj się ze mną.

Natalia Jakubiec

 +48 32 494 50 50
 natalia.jakubiec@korsol.pl